Onze catalogus

Per post ontvangen?

Bekijk onze catalogus:

 

Makkelijke boeken & kranten

Makkelijke boeken & kranten

Voor minder vaardige lezers

Nieuws

| Geslaagde themamiddag ‘Lezen en schooltaalwoorden’

Op woensdag 25 januari organiseerden wij samen met Stichting  Lezen en ITTA, het wetenschappelijk onderzoeksbureau van de Universiteit van Amsterdam, een leesbevorderingsmiddag voor vmbo en praktijkonderwijs. De serie BoekenBoeien vormde de inspiratiebron voor deze geslaagde middag.

Het geheel werd uitstekend verzorgd op het Buitenhout College te Almere. Ruim 70 docenten hadden zich aangemeld. De workshop “Lezen op weg naar 1F” werd het drukst bezocht. En de leesbevorderingideeën van Lydia Rood (auteur van o.a. Miss Dakloos uit de succesvolle Slash!Reeks van Querido) werden enthousiast ontvangen. Haar onderhoudende verhaal begon met hoe het haar maar niet lukte een bestseller te schrijven. Haar ervaring is; schrijf over iets wat echt gebeurd is, dan vinden leerlingen het wel leuk.

Wat we gemerkt hebben is dat er veel behoefte bestaat aan eenvoudig leesmateriaal en aan ondersteuning bij leesonderwijs. Ook is het fijn om positieve reacties te krijgen op de boeken die we uitgeven. Een docent zei; "wij gebruiken de BoekenBoeien-boekjes op onze school en de leerlingen lezen ze graag". Deze geslaagde middag willen we later dit schooljaar nog eens in het zuiden des lands herhalen.

BoekenBoeien laat lezen en leren in elkaar overlopen door schooltaalwoorden vmbo aan te bieden in de vorm van spannende jongerenromans.
> kijk op www.boekenboeien.nl

    Quote Beste prinses

    "Ik ben vroeg van school gegaan om te werken, ik was 16 jaar en ik werkte in een wasserij. Van mijn leer probleem wisten zij niets."

    Lees meer

    Nieuws in eenvoudige taal?